Öğrenci ve Veli Görüşleri

Merhaba oğlum Atınç Çağan Şengül 5 yaşında iken Marsa gitmek için evden kaçmayı planlayan bir çocuktu.
Bahçeşehir Fen ve Teknoloji hayatımızda olmasa idi şartlarımızı ne kadar zorlarsak zorlayalım şu andaki imkanları ona sunamazdık.
Oğlum The University of Chicago'da 3. yılında ve tam burslu olarak Fizik okuyor.
Emeği geçen öğretmen ve çalışanlarına gönülden teşekkür ederim.
11.04.2017
Miyase Şengül (2014 Mezunu Atınç Çağan Şengün’ün annesi)

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi harika bir okul, size teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza verdiğiniz emeğin dünyada bir karşılığı olamaz. Yöneticileriniz, öğretmenleriniz harikasınız. İyi ki kızım sizin öğrenciniz. Başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.
Teşekkürler.
Belkıs Soylu Özkan Afyonkarahisar - Hz FT Beyza Özkan’ın velisi

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi olmak; STEM hareketinin ön saflarında olan, ufkunu kendi topraklarında besleyerek genişletip evrenselliğe ulaştıran, ürettikleriyle ve fikirleriyle geleceğe umut tohumları serpen bir ailenin parçası olmak gibidir.
Çağla Dost - Öğrenci

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesine yani bizim tabirimizle FenTek'e kaydolmam çok hızlı gerçekleşen olaylar silsilesinin bir sonucuydu. Öğrencilerine Genetik dersleri veren tek lisenin ailesine katılmak hedeflerimi gerçekleştirmem adına büyük bir artı olmuştu. İlgi alanıma girmediğini düşündüğüm halde, canla başla emek verdiğimiz robotik turnuvalarında kazandığımız başarılar sayesinde teknik bilgilerimi geliştirme fırsatı edinip sıradan bir lise öğrencisinin hayal dünyasını zorlayacak hobilere sahip oldum. Zaman zaman etrafınızda gerçekleşen tüm o aktivitelerin yoğunluğundan şikâyetçi olsanız da, aklınıza okula başladığınız hafta CNC makinelerinde kesip bir araya getirdiğiniz ürünler gelince yolunuza devam etmek için gereken gücü bulabiliyorsunuz. Sömestr tatilinde gecenin bir yarısı devre bağlamak herkesin harcı olmayabilir. Ancak böylelikle yurtta beraber kaldığınız arkadaşlarınızla geçirdiğiniz eğlenceli vakitler artıyor, unutulmaz anılar ediniliyor.
Elif Tuncel - Öğrenci

Fentek’e gelmemin asıl sebebi, teknoloji ve bilime çocukluğumdan beri ilgi duymamdı. Bu liseye geldiğimde ise STEM eğitim anlayışıyla tanıştım. Hazırlık yılından beri katıldığımız onlarca etkinlik ve yaptığımız projeler bana geleceğim için pek çok seçeneğim olduğunu gösterdi. Hayatımın geri kalanında da hem akademik hem sosyal anlamda bana kolaylık sağlayacak kazanımlar edindim ve yenilerini edinmeye devam ediyorum. Şu an 9. sınıftayım ve üniversitede hangi bölümde mutlu olacağıma henüz karar vermedim ama bilimden ve STEM’den uzaklaşmak istemediğimi biliyorum.
Ceren Bilgi - Öğrenci

21. yüzyılın üretken bireylerinden bekledikleriyle okullarda "öğrettikleri" arasındaki uçurum gitgide büyürken, Fen-Tek'te öğrencilik yeniden tanımlanıyor. Ne iş hayatımda ne de aile hayatımda, yaşam kaliteme katkı sunmayacak işlere saatlerimi ayırmam beklenmeyecek. Arkadaşlarımla rekabet etmem teşvik edilmeyecek ya da yaratıcılığımı kendime saklamamdan kimse memnun olmayacak. Yaşıtlarım yanlış beklentilerle hayata hazırlanırken lisede "öğrencilikten” sıyrıldığım için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum.
Dila Udum 2016–2017 Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi mezunu, BAU Tıp Öğrencisi

Böylesine büyük bir aile içerisinde yer aldığımız için mutluyuz, gururluyuz. Başa dönsek, gözümüz kapalı tekrar geleceğimiz yerdir burası. Sınır tanımayan fakat ne yaptığını çok iyi bilen, eğiten-öğreten insanların yeridir burası. Sizler yol gösterici pusula oldunuz, çocuklarımıza hedefler inşa ettirip, bu hedeflere ulaşacakları yolu açtınız. Ne olduklarını, ne olabileceklerini, neleri başarabileceklerini bizlere her an yaşattınız. Bir çocuğun nasıl köklü ve doğru temellerle yetiştirilebileceğini herkesin görmesini sağladınız. Elinize, dilinize, yüreğinize sağlık. Sonsuz Teşekkürler.
SAİT YAŞAR (2012 Yılı Mezunu Tansel Baran YAŞAR'ın velisi)

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, çocuklarımıza dostluğu, kardeşliği, barış içinde sevgiyle bir arada, bir bütün olarak yaşamayı ve önce insan olmanın erdemini öğreten bir okul. Kızımızın Bahçeşehir Kolejinde eğitim gördüğü son 5 yıl içerisinde bizim de tanık olduğumuz üzere pırıl pırıl gençler yetiştiren, kocaman yüreğine bizi de sığdıran ve hayal ettiğimiz hedeflerimizi gerçekleştirmekte büyük katkı sağlayan ve kızımızın dünyanın en prestijli okullarında biri olan Stanford Üniversitesine kabul alması için gerekli tüm koşulları sağlayan okulumuza teşekkür ediyoruz. Bize yeni ufuklar açan ve eğitim tercihimizin ne kadar doğru olduğunu bize bir kez daha gösteren Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi ailesi iyi ki varsınız demek istiyorum. Geleceğin bilim insanlarını yetiştiren bir dünya okulu olan bu ailenin üyesi olmak gurur verici.
Altun Çam (2017 Yılı Mezunu Neval Çam’ın annesi)

Oğullarımız Eyüp ÖZ , Reşat ÖZ
Uğur kurumları ile ilk tanışma,
Büyük oğlumuz Eyüp 5. Sınıf sonunda dershane bursluluk sınavları ile tanıştı. Fakat hiçbir dershane sınavına girmek istemedi, bizlerde zorlamadık. Uğur dershanesinin sınavına giren arkadaşları olunca onlarla birlikte girmek istediğinde kendisine; kayıtların dolduğu, fakat sınav sabahı gelirse uygun bir yerde sınava sokulabileceği söylenmiş. Uğur dershanesi serüveni başlamış oldu. Dershanedeki bir çalışanın işini isteyerek yapması, tek başına gelen bir çocuğa sahip çıkması sınava alması, belkide birçok başarının temeli olmuş olabilir.

Fen tek varlığından haberdar olma,
Dershane toplantılarında, çocuklarımız belki de FenTek’i kazanabilir dendi. Yalova’mızdan FenTek’te okuyan ve ailece tanıştığımız arkadaşlardan okul ile detaylı bilgileri çok önceden aldık ve 6. sınıf bittikten sonra Yalova’da olarak açılan Özel Bahçeşehir Koleji’ne geçiş yaparak 7. ve 8. Sınıflarda hedefimiz FenTek oldu , Allah’ın yardımıyla büyük oğlumuz FenTek’e girmeye hak kazandı.

Büyük oğlumuz Eyüp için tercih nedenlerimiz,
Okul ne verecek? Özgüven, yabancı dil, akademik başarı, proje çalışmaları, üniversite ile yapılan ortak eğitim çalışmaları, robot çalışmaları, olimpiyat çalışmaları… Bir velinin istediği çok şeye cevap vermektedir.
Yatılı bölümü ve okul idaresi bizleri çok rahat ettirdi. Büyük oğlumuz Eyüp‘ü okula bir kayıt yaptırdık ve birde mezuniyetinde, 5 yıl sonra almaya gittik.
Bizim 5 yıllık uğraşımız, Allah’ a dualardan ibarettir.

Büyük oğlumuz Eyüp , Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde okumaktadır.

Allah tüm anne ve babalara hayırlı evlat, güzel günler, güzel gelecek nasip etsin.

Küçük oğlumuz Reşat için lise aramadık.
Allah ikinci çocuğumuzu da FenTek’e kaydettirmeyi nasip etti. Hazırlık sınıfı biten, şu anda 9. Sınıf öğrencimiz Reşat, hayal ettiği robot yarışmaları için okulun desteğini almıştır ve çok mutludur. Avrupa, Amerika gibi dünya yarışmalarını hayal etmektedir. Türkiye yarışmaları bitmiş olup ilk Avrupa yarışmaları için Danimarka’ya gidecek olan oğluma ve takım arkadaşlarına başarılar diliyorum.
Bizler küçük oğlumuzu da inşallah mezuniyet günü alıp okuldan ayrılacağız, FenTek yeni kayıtlar yapıp , yeni mezunlar vermeye devam edecektir.

FenTek ailesine teşekkürler. Allah yardımcıları olsun…

Arife ÖZ Yener ÖZ (2015 Yılı Mezunu Eyüp Öz ve 2020 Yılı Mezunu Reşat Öz’ün Ailesi)